Заводівський ЗЗСО Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області

 

Статут

                                                           ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                   Рішенням районної ради

                                                                                         від  «___» ______________ 201_ року

                                                    № ___________

 

 

 

 

СТАТУТ

ЗАВОДІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

«Загальноосвітня школа I - III ступенів –

дошкільний навчальний заклад»

Березівської районної ради Одеської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Рішенням Березівської районної ради від «23» жовтня 2012 року

№ 186-VI на базі Заводівської загальноосвітньої школи І-III ст. створено Заводівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Березівської районної ради Одеської області.

1.2. Заводівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I – III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Березівської районної ради  Одеської області є закладом комунальної форми власності з української мовою навчання.

1.3. Місцезнаходження НВК:

67313, Одеська область, Березівський район, с. Заводівка. вул. Кондратенка 55 .

1.4. Засновником НВК є Березівська районна рада.

Засновник здійснює фінансування НВК, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, її господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.5. НВК в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Статутом навчально-виховного комплексу, іншими нормативно-правовими актами.

1.6. НВК є юридичною особою, має печатку, штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.

1.7. Головною метою НВК є забезпечення реалізації права громадян здобуття дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

1.8. Діяльність НВК направлена на реалізацію таких завдань:

- створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, учня, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного і психічного здоров'я;

 

- формування основних норм загальнолюдської моралі;

- створення умов для здобуття дітьми дошкільного віку, учнями безперервної дошкільної та загальної середньої освіти в обсязі державних стандартів дошкільної та загальної середньої освіти, розвитку їх творчих здібностей і нахилів;

- опанування диференціацією освіти;

- вивчення естетичних та спортивних видів діяльності, які б сприяли фізичному та естетичному вихованню дошкільників і молодших школярів:

- створення структури НВК, особливість якої обумовлена різними видами диференціації навчально-виховної роботи із застосуванням як традиційних так і нетрадиційних форм і методів роботи.

1.9. НВК складається з двох підрозділів: дошкільної і загальної середньої освіти.

В НВК перебувають діти віком від 3 до 18 років за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.

1.10. Дошкільний підрозділ функціонує як дошкільний виховний заклад у складі НВК, який забезпечує виховання, навчання, оздоровлення, нагляд та догляд дітей дошкільного (від 3 до 6 років) віку.

1.11. Шкільний підрозділ загальної освіти функціонує як загальноосвітній навчальний заклад І—IIІ ступеня в складі НВК і забезпечує відповідний рівень загальноосвітньої підготовки учнів шкільного віку відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти.

1.12. НВК самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством та даним статутом.

1.13. НВК несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»;

- забезпечення рівня дошкільної освіти та загальної середньої освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.14. Взаємовідносини між НВК з юридичними та фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

II. КОМПЛЕКТУВАННЯ НВК

2.1. Заклад розрахований на 350 місць.

2.2. Дошкільні групи комплектуються за віковими ознаками.

До 1 класу зараховуються діти, яким на 1 вересня виповнилося 6 років, які фізично здорові, психологічно готові до навчання в школі і здібні опанувати програму початкової школи, отримати знання на належному науковому рівні.

2.3. У НВК функціонують групи: загального розвитку, спеціальні.

2.4. НВК має групи: з денним і короткотривалим режимом перебування дітей в НВК.

2.5. Наповнюваність груп та класів дітьми становить:

від 3 до 6 років - 40 осіб;

початкові класи - 23 особи;

середні класи - 74 особи;

старші класи – 22 особи;

2.6. Для зарахування дитини у дошкільний підрозділ НВК необхідно пред'явити:

1. Медичну довідку про стан здоров'я дитини.

2. Медичну довідку про епідеміологічне оточення.

3. Свідоцтво про народження дитини.

4. Довідку про сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал.

2.7. Зарахування учнів (вихованців) до навчального закладу здійснюється за наказом директора на підставі заяви одного з батьків або осіб, які їх замінюють, а також свідоцтва про народження (копії), паспорту та медичної довідки встановленого зразка.

2.8. В разі потреби учень (вихованець) може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу. Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності особової справи учня, встановленого Міністерством освіти і науки України зразка.

2.9. За дитиною зберігається місце в НВК у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють на період канікул, а також у літній період.

2.10. Відрахування дітей з НВК може здійснюватись:

- за бажанням батьків;

- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

2.11. Повідомлення батьків або осіб які їх замінюють про відрахування дитини здійснюється не менш як за 10 календарних днів.

2.12. Порядок та умови здійснення соціально-педагогічного патронату, корекції фізичного, розумового розвитку, надання консультативної допомоги сім'ї. Діти, які перебувають під соціально-педагогічним патронатом беруться на облік НВК.

 

III. РЕЖИМ РОБОТИ НВК

3.1. НВК працює за п'ятиденним робочим тижнем 9 годин. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

Під час канікул організовується робота дитячих груп для учнів, які цього потребують.

3.2. Щоденний графік роботи НВК: 8.00 - 17.00

3.3. Щоденний графік роботи груп та класів НВК:

Різновікова група - 8.00 - 17.00

1 клас -9.00- 12.50

2 клас -9.00- 13.45

3 клас -9.00- 13.45

4 клас -9.00- 13.45

5 клас -9.00- 13.45

6 клас -9.00-14.40

7 клас -9.00-14.40

8 клас - 9.00-14.40

9 клас -9.00-15.35

10 клас -9.00-15.35

11клас -9.00-15.35

 

ІV.ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В НВК

4.1. Навчальний рік НВК починається 1 вересня – Днем знань, закінчується 25 травня наступного року.

З 1 червня по 31 серпня – оздоровчий період у дошкільному підрозділі.

4.2. Навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та на період оздоровлення.

4.3. План роботи комунального навчального закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником НВК і погоджується з відділом освіти Березівської райдержадміністрації. План роботи закладу на оздоровчий період погоджується з Березівської санітарно-епідеміологічною службою.

4.4. В НВК визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Навчально-виховної процес у дошкільному підрозділі НВК здійснюється за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. У шкільному підрозділі навчально-виховний процес здійснюється відповідно до робочого навчального плану, складеного на основі Типового навчального плану.

4.6. Робочий навчальний план закладу погоджується радою навчального закладу і затверджується відповідним органом управління освітою. У вигляді додатків до робочого навчального плану додаються: розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний). Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники даного навчального закладу самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.

4.7. Структура навчального року, а також тижневе навантаження учнів встановлюється відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

4.8. Дошкільний підрозділ НВК організовує освітній процес за таким пріоритетним напрямком: художньо-естетичний.

4.9. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).

4.10. За погодженням з відповідними структурними підрозділами районної державної адміністрації з урахуванням місцевих умов специфіки та профілю навчального закладу запроваджується графік канікул.

4.11. Тривалість уроків у навчальному закладі становить: у перших класах – 35 хвилин, у других-четвертих класах – 40 хвилин, у середніх – 45хвилин. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби. Тривалість перерви між уроками 10 хв., велика перерва 20 хв.

4.12. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджується радою навчального закладу і затверджується директором. Тижневий режим роботи навчального закладу затверджується у розкладі навчальних занять.

4.13. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмету визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

4.14. У навчальному закладі визначення рівня досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні учнів (вихованців), ведеться тематичний облік знань. У першому класі дається словесна характеристика знань учнів у навчанні, у другому класі, починаючи з другого семестру, здійснюється оцінювання навчальних досягнень учнів згідно діючої системи оцінювання (відповідно до рішення педагогічної ради НВК). У документі про освіту (табелі успішності) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію.

4.15. Результати семестрового, річного, підсумкового оцінювання доводяться до відома учнів класним керівником (головою атестаційної комісії).

4.16. Порядок переведення і випуск учнів навчального закладу визначається інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів та форм власності, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 05.02.2001р. ст. №44 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2001р. за №1205311.

4.17. При передачі учнів з початкової до основної школи передусім беруться до уваги досягнення у навчанні не нижче середнього рівня з української мови, читання, математики.

4.18. Контроль за відповідність освітнього рівня учнів, які закінчили перший ступінь навчання, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації та визначається Положенням про державну атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 14.12.2000р. №588 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 19.12.2000р. за №9255146.

4.19. Учням, які закінчили навчальний заклад, видається відповідний документ про освіту встановленого зразка.

4.20. За успіхи у навчанні для учнів, вихованців встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення: похвальні листи, похвальні грамоти, подарунки.

 

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В НВК

5.1. В НВК встановлено 3-х разове харчування.

5.2. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, заготовкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичну сестру та керівника НВК.

 

VІ.МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ НВК

6.1. Медичне обслуговування дітей НВК здійснюється Березівською центральною лікарнею та медичною сестрою закладу на безоплатній основі.

6.2. Медсестра здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов'язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. НВК надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу.

 

VІІ.УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

7.1.Учасниками навчально-виховного процесу НВК є: діти дошкільного віку, учні, керівник, завгосп, педагогічні працівники, медична сестра, помічник вихователя, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної та початкової освіти.

7.2. За успіхи в роботі встановлюється такі форми матеріального заохочення:        

- премія;

- подяка.

7.3. Права учнів і дошкільників:

- доступність і безоплатність дошкільної та базової освіти в НВК;

- безпечні і нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, навчання і виховання;

- користуватися навчальною, матеріально-технічною, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базою НВК;

- участь у різних видах навчальної діяльності, виставках, конкурсах, танцях;

- захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного насилля від дій працівників НВК. що порушують права вихованців та учнів, принижують їх честь і гідність;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди здоров'ю дитини, її моральному та духовному розвитку;

- здоровий спосіб життя.

7.4. Учні, вихованці НВК зобов'язані:

- оволодівати знаннями, вміннями та навичками в обсязі базового компоненту дошкільної освіти, державного стандарту базової загальної освіти, навчальними програмами;

- дотримуватись вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку, морально-етичних норм поведінки;

- брати участь у різних видах трудової діяльності;

- берегти державне, громадське і особисте майно;

- дотримуватись правил особистої гігієни, здорового способу життя безпеки життєдіяльності.

7.5. Батьки мають право:

- обирати і бути обраними до складу батьківських комітетів;

- звертатися в адміністрацію і до органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;

- брати участь в покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненню матеріально-технічної бази;

- захищати права та інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг.

7.6. Батьки зобов'язані:

- створювати умови для відвідування дитиною НВК;

- дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дитини, створювати належні умови для розвитку природних здібностей;

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в НВК в установленому порядку;

- сприяти педагогічним працівникам у здійсненні навчання, виховання і поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім'ї, державної і рідної мови, повагу до історії, культури, цінностей українського народу та інших народів:

7.7. В разі невиконання батьками або особами, які їх замінюють обов'язків щодо дитини, передбачених законодавством, НВК може порушити у встановленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб в т.ч. позбавлення їх батьківських прав.

7.8. Представники громадськості мають право:

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в навчальному закладі;

- керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами;

- брати участь в організації навчально-виховного процесу.

7.9. Представники громадської зобов'язані дотримуватися статуту навчального закладу, виконувати накази та розпорядження керівника навчального закладу, рішення органів громадського самоврядування, захищати учнів від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків, тютюну тощо.

7.10. На посаду педагогічного працівника НВК приймається особа, яка має відповідно вищу педагогічну освіту забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.

7.11. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них правилами внутрішнього трудового розпорядку .

7.12. Педагогічні працівники мають право на:

- захист професійної честі і гідності;

- участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;

- вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

- дострокову атестацію на отримання відповідної кваліфікаційної категорії і педагогічного звання;

- участь в роботі органів громадського самоврядування закладу;

- користування щорічною відпусткою: директор – 56 календарних днів, вчителі – 56 календарних днів, вихователі 42 календарних дні;

- підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту програм, форм навчання;

- отримання пенсії.

- на матеріальне, житлово-побутове та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства.

7.13. Педагогічні працівники зобов'язані:

- сумлінно ставитись до своїх посадових обов'язків;

- виконувати статут НВК та Правила і режим трудового розпорядку;

- наставлянням і особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі і правди, справедливості, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, інших добро чинностей;

- виховувати повагу до Вітчизни, державної символіки, любов і повагу до батьків, старших за віком;

- прищеплювати інтерес до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;

- формувати світогляд учнів і вихованців на засадах взаєморозуміння, культури, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;

- виконувати накази і розпорядження керівника НВК, органів управління освітою;

- дотримуватись педагогічної етики та моралі, поважати гідність усіх учасників навчально-виховного процесу;

- постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;

- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та психологічного насильства.

7.14. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу відповідним органом управління освітою.

7.15. Працівники НВК несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.

7.16. Працівники НВК у відповідності до ст.26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» проходять медичні огляди двічі на рік у Березівській районній лікарні.

7.17.Педагогічні працівники НВК підлягають атестації, яка здійснюється, як правило один раз на п'ять років відповідно до Типового Положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.18. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку НВК, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору або за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

 

VIII. УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНО- ВИХОВНИМ КОМПЛЕКСОМ

8.1. Управління НВК здійснюється відділом освіти Березівської райдержадміністрації.

8.2. Безпосередньо керівництво роботою НВК здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади відповідним органом управління освіти згідно чинного законодавства.

8.3. Керівник НВК

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, загальної середньої освіти визначених Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти та загальної середньої освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю НВК;

- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами НВК, відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

- затверджує штатний розклад за погодженням із засновником НВК;

- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників НВК;

- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;

- затверджує штатний розклад за погодженням із засновником НВК;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей

- затверджує розклад уроків, робочий навчальний план та річний план роботи розкладу;

- затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дошкільників та учнів їх віковим, психофізіологічним особливостями, здібностям і потребам;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

- обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором навчального закладу і затверджується відповідним органом управління освітою;

- обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки лише за письмовою згодою педагогічного працівника;

- перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю;

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

- щороку звітує про навчально-виховну, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність НВК на загальних зборах (конференціях) колективу та батьків.

8.4. Постійно діючий колегіальний орган в НВК - педагогічна рада. До складу ради входять: керівник, педагогічні працівники, медична сестра, музичний працівник.

Можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій. Головою педагогічної ради є директор НВК.

8.5. Педагогічна рада закладу:

- розглядає питання навчально-виховного процесу в НВК та приймає відповідні рішення;

- організує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;

- переведення учнів до наступних класів і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти нагородження за досягнення у навчанні;

- приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників. Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб НВК. Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х (чотирьох) на рік.

8.6.Органом громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які замінюють, які скликають не рідше одного разу на рік.

Термін їх повноважень становить 1 рік. Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

- приймають Статут, зміни і доповнення;

- обирають раду НВК, членів і голову, встановлюють терміни її повноважень;

- заслуховують звіт керівника закладу, голови ради НВК з питань статутної діяльності закладу, дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

- розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності НВК;

- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку НВК.

8 .7 У період між загальними зборами діє рада НВК.

Кількість засідань ради визначається за потребою.

Засідання ради НВК є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники НВК , батьки засновники, спонсори та інші).

Рада закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної і початкової освіти, зміцнення матеріальної-технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків.

8.8. У НВК може діяти піклувальна рада – орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян: залучення громадської до вирішення проблем освіти забезпечення сприятливих умов ефективної роботи НВК. Піклувальна рада у складі (у складі 5 осіб) створюється за рішенням загальних зборів або ради НВК. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах НВК і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менше ніж 4 рази на рік.

Основним завданням піклувальної ради є:

- сприяння виконання законодавства України щодо обов'язковості повної загальної освіти та дошкільної освіти;

- співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання і виховання учнів (вихованців) у навчальному закладі;

- зміцнення навчально-виробничої, наукової, матеріально-технічної та культурно-спортивної бази навчального закладу;

- організація змістовного дозвілля та оздоровлення учнів (вихованців), педагогічних працівників;

- вироблення    рекомендацій    щодо    раціонального    використання    фонду загальнообов'язкового навчання;

- запобігання дитячій бездоглядності;

- стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів (вихованців), всебічне зміцнення зв'язків між родинами учнів (вихованців) та навчальним закладом;

- сприяння організації та проведення заходів, спрямованих на охорону життя та здоров'я учасників навчально-виховного процесу;

 

IX. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ НВК

9.1 .Джерелами фінансування НВК є кошти:

- засновника;

- відповідних бюджетів у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;

- батьків або осіб, які їх замінюють;

- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.

9.2.   НВК за погодженням із засновником має право:

- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;

- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;

- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із законодавством.

9.3. Статистична  звітність   про   діяльність   НВК   здійснюється   відповідно   до законодавства по формі 85-К.

9.4. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в НВК визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

 

X. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ НВК

10.1. Основною формою контролю за діяльністю НВК є державна атестація, що проводиться 1 раз на 10 років у порядку встановленому Міністерством освіти і науки України.

10.2. Контроль за дотриманням НВК державних вимог щодо рівня і обсягу дошкільної освіти та загальної середньої освіти здійснюється відділом освіти Березівської райдержадміністрації.

10.3. Зміст, форми та періодичність контролю пов'язаного з навчально-виховним процесом встановлюється відділом освіти Березівської райдержадміністрації.

 

XI. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

11.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію навчального закладу приймає засновник. Реорганізація навчального закладу відбувається шляхом приєднання, поділу, виділення.

Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління навчальним закладом.

11.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно навчального закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.

11.3. У випадку реорганізації права та зобов'язань навчального закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.

________________________________________________________________